چرا هنگام به اشتراک گذاری یک مطلب در شبکه های اجتماعی تصاویر نشان داده نمی شوند؟

تعداد بازدید : 6101
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۹/۲۶

در صورتی که یک مطلب را از طریق لینک آن در شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک و توییتر به اشتراک بگذارید متوجه خواهید شد که عکس مطلب و بعضا عنوان مطلب هم نمایش داده نمی شود.
این اشکال به این دلیل رخ می دهد که وب سایت مورد نظر در سرورهای ایران میزبانی می شود. شما می توانید برای تست این مطلب به صفحه ابزارهای فیس بوک مراجعه کنید.

در این صفحه آدرس مورد نظر خود را در کادر جستجو وارد کنید و سپس روی دکمه debug کلیک کنید. در صورتی که قبلا فیس بوک مطلب مورد نظر را دیده باشد اطلاعات آخرین مشاهده خود را به شما نمایش می دهد. با کلیک روی گزینه Fetch new scrape information می توانید از فیس بوک بخواهید مجددا سایت را بررسی کند.

بعد از دریافت اطلاعات فیس بوک به شما نشان می دهد که چه اطلاعاتی از سایت بدست آورده است و اگر در سایت مورد نظر متا دیتای Open Graph وجود داشته باشد آن را نشان می دهد.
برای اینکه ببینید فیس بوک سورس صفحه شما را چگونه می بیند روی لینک See exactly what our scraper sees for your URL کلیک کنید.

بر اساس مشاهدات ما فیس بوک سایت هایی که داخل ایران هستند را به خوبی نمی بیند و ما با پیغام Document returned no data مواجه شدیم. این در حالی است که سایت های ایرانی که خارج ایران میزبانی می شوند به خوبی توسط فیس بوک پردازش می شوند.

منبع :
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال